Політолог Олеся Яхно-Белковська на власній сторінці в Фейсбук розвіяла міфи, які ЗМІ та не надто чисті на руку політики сформували навколо бюджету на наступний рік, – про це інформує replyua.net.
Так, доволі часто можна почути заяви про те, що нове бюджетне законодавство спричинить зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Насправді, це не так – якщо у поточному році надходження до бюджетів місцевих громад зросли на шістдесят відсотків (сорок чотири мільярди гривень), то у наступному планується зростання ще на двадцять п’ять мільярдів. Дехто намагався підняти паніку з приводу передачі фінансування оплати комунальних платежів установ охорони здоров’я та освіти на рівень територіальних громад – мовляв, тиск на місцеві бюджети завеликий і це призведе до закриття низки навчальних та медичних закладів. Тим не менш, освітня та медична субвенції доволі сильно зростають з наступного року – територіальні громади можуть звернутись за такою субвенцією у разі потреби. Крім того, передбачається, що такий підхід стимулюватиме територіальні громади до більш відповідального енергоспоживання. Фінансування заробітної плати освітян та лікарів, як і раніше, проводитиметься з державного бюджету.
Крім того, вважається, що підвищення мінімалки призведе до масштабних скорочень бюджетників. Для того, щоб цьому запобігти, на цю ініціативу уряд окремо виділив двадцять вісім мільярдів гривень. Страшилка з відміною стипендій також не має під собою ґрунту – насправді, цей фонд виріс на півмільярда і зараз становить п’ять мільярдів вісімсот мільйонів рублів. Просто розподіл стипендій відтепер стане рейтинговим, – наголошує політолог.