Лікар-інфекціоніст відповіла на головні запитання про спалах кору в Україні

Лікар-інфекціоніст Олена Луцька на своїй сторінці у Facebook відповіла на головні запитання, що стосуються спалаху кору в Україні, передають Патріоти України.

“Багато хто запитує про ситуацію з кору, що відбувається? Як убезпечити себе і близьких?” – пише вона і відповідає на головні запитання щодо ситуації.

Загрузка...

1. У Києві спалах кору. Не епідемія, але спалах.

“Тобто рівень захворюваності перевищує звичайний. Поки це обмежено регіонами, то це спалах”, – пише вона.

2. Цирк тут ні до чого. До чого рівень охоплення вакцинацією населення.

“Кір, як і багато інфекцій, має циклічний розвиток: підйом захворюваності спостерігається кожні 5-6 років і від того, скільки людей вакциновані буде залежати, чи буде поширюватися захворювання в популяції. Будь-яке скупчення народу-ризик передачі інфекції. Немає імунітету-заразишся. Не в цирку, так у метро, не в метро, так у супермаркеті”, – зазначає вона.

3. Що робити?

“Вакцинувати. Дітей і себе. Одна доза вакцини дає захист на 95%. Дві- на 99%, – зазначає медик.

4. Чи можна вакцинуватися в період спалаху й епідемії?

“Можна і потрібно! Так, є ймовірність заразитися раніше, ніж з’явитися імунітет (21-28 день після щеплення), але можна ж зустрітися з вірусом, коли вакцина вже спрацює. У будь-якому випадку, варто скористатися шансом”, – додає вона.

3. Які протипоказання до вакцинації?

“Насправді, протипоказань не так вже й багато”, – зазначає вона.

-Анафілактична реакція на таку ж вакцину в минулому.

Підвищена чутливість до неоміцину і курячих яєць – мається на увазі сильні алергічні реакції. Якщо є сумніви, можна завжди порадитися з лікарем або щепитися в умовах стаціонару.

– Первинний і вторинний іммунодефіціт- тут теж не все так однозначно. При ВІЛ-інфекції за певного рівня клітин, вакцинація можлива. Так що тут теж потрібна порада лікаря.

-Гострі інфекції. Мається на увазі гострі інфекції зі зміною стану і температурою. Якщо нежить, покашлювання і температура до 37,5-щепитися можна.

-не можна робити щеплення вагітним.

4. Скільки має пройти часу після одужання для вакцинації?

“Ніскільки. Як тільки дитина одужала – одразу прищеплюйте”, – радить вона.

5. Де взяти хорошу вакцину?

“Вакцина від кору в Україні тільки одна – Пріорікс виробництва Бельгія. Однакова в державних і приватних клініках”, – додає лікар.

6. Дитині немає року, як її захистити?

За словами лікаря, з 9 місяців можлива вакцинація, якщо дитина контактувала з хворим на кір. Тоді ця доза не зараховується і в 12 місяців потрібно вакцинувати заново: найкраще вакцинувати всіх, хто буде контактувати з малюком, так знизиться можливість контакту.

7. Грудне вигодовування не є протипоказанням до вакцинації.

8. Якщо дитина старше 6 років, скільки доз вакцини вона повинна отримати? “2 дози з мінімальним інтервалом 1 місяць”, – розповіла вона.

9. Ні, від вакцини КПК захворіти неможливо – може бути реакція у вигляді висипу, температури, збільшення лімфовузлів, припухлості слинних залоз на 7-12 день після вакцинації, але це не захворювання, а нормальна реакція.

10.Можно заразитися від нещодавновакцинованого, адже вакцина жива?

“Вакцина жива, але вона ніяк не виділяється в навколишнє середовище, тому заразитися від вакцинованого не можна”, – додає Луцька.

11. Чому щеплені теж хворіють?

“Одна доза вакцини забезпечує імунітет на 95%, дві на 99%. Чим більше щеплених, тим більше шансів не захворіти у тих, хто потрапив в ці 5 і 1% і у тих, у кого є протипоказання. Однак колективний імунітет забезпечується лише при охопленні вакцинацією на 98%”, – пояснила вона.


Загрузка...