Отримати субсидію буде складніше, а суми в платіжках значно зростуть

Які “сюрпризи” очікують українців

Додатково на субсидії знадобиться як мінімум 25 мільярдів гривень , передаєUkr.Media.

В Україні триває перерахунок субсидій на наступні півроку. Вже зараз державі не вистачає грошей на компенсацію “комунальної знижки”, найближчим часом Міністерство фінансів звернеться до парламенту з проханням переглянути бюджет і виділити додатково 15 мільярдів гривень.
Я к українцям перерахують доходи та чому в наступному опалювальному сезоні отримувачам субсидії доведеться платити більше.

Загрузка...

Доходи рахуватимуть по-новому

Розмір субсидії на наступний сезон українців порахують за доходами з квітня по березень 2016 2017-го. Враховуючи, що мінімальна зарплата з початку цього року зросла в два рази, для багатьох
розмір знижки виявиться значно нижче.
Крім того, сім’ї з двома середніми зарплатами субсидія зовсім не покладена.

Наприклад, домогосподарство з трьох чоловік з двома мінімальними зарплатами цієї зими платила за комунальні послуги з субсидією не більше 267 гривень, а з травня буде віддавати за комуналку вже 375 гривень. У наступному році, коли для розрахунку знижки будуть враховувати доходи за весь 2017 рік, цієї ж сім’ї з двома мінімальними зарплатами доведеться платити за субсидією 630 гривень.

У Міністерстві соціальної політики розраховують, що завдяки зростанню доходів українців, вдасться значно зекономити на субсидіях. Як розповіли в Міністерстві фінансів, тільки завдяки двократного зростання мінімалки на субсидіях за підсумками цього року заощадять 5 мільярдів гривень.

У Міністерстві фінансів підрахували, що в цьому році на субсидії потрібно витратити приблизно 75 мільярдів гривень. Для дофінансування Кабмін повинен підготувати рішення про проект змін до бюджету країни. Проголосувати за це рішення повинні до парламентських канікул, інакше гроші закінчаться, а коштів на підготовку до опалювального сезону у постачальників послуг не вистачить.

За словами прем’єр-міністра Володимира Гройсмана,
додатково на субсидії виділять 15 мільярдів гривень
, ще 10 мільярдів – невикористані за час опалювального сезону субсидії, які планують повернути до держбюджету. В результаті, в цьому році на субсидії можуть витратити 72 мільярди гривень.

“Суму треба збільшувати – це факт. Ми визначили зараз оптимальну суму (15 млрд грн – ред.) Далі переговори ведуться. Наш план – проголосувати це звичайно до завершення сесії. Це саме тоді, коли це рішення потрібно. Пізніше завжди можна вирішити цю проблему. Але навіщо її робити гірше? У нас є зараз за перевиконання дохідної частини, по імпортному ПДВ”, – сказав міністр фінансів Олександр Данилюк.

 


Загрузка...