Нагадаємо, що взимку 2015 року уряд прийняв рішення підвищити тарифи на електрику в п’ять етапів.
Скільки коштуватиме за новими цінами випити чай, випрати білизну, подивитися телевізор або охолонути від кондиціонера, передає Ukr.Media.
Нагадаємо, що взимку 2015 року уряд прийняв рішення підвищити тарифи на електрику в п’ять етапів. Чотири підвищення вже пройшли, і на наступному тижні має відбутися п’яте. Два роки тому в уряді говорили, що це буде ринкова ціна на електрику. Але зараз вже деякі чиновники кажуть, що непогано було б підвищити ціни на електроенергію ще на 40%.
Але давайте розбиратися з тим, що нас чекає навесні. Як і раніше, електрика буде продаватися населенню за кількома тарифами. За електроенергію до 100 кіловат-годин в місяць доведеться заплатити 90 копійок за кіловат-годину, а зараз ми платимо 71,4 копійки. При використанні від 100 до 600 кіловат-годин тариф зросте з 1 гривні 29 копійок до 1 гривні 68 копійок за кіловат-годину. За обсяг, що перевищує 600 кіловат-годин на місяць, також доведеться платити вже з 1 гривні 68 копійок замість 1 гривні 63,8 копійки.
Переважна більшість жителів міст витрачає значно більше пільгових 100 кВт/год електроенергії. Тому для розрахунку будемо брати тариф, який складе 1,68 грн. за кВт/год.
Якщо вивчити всі домашні побутові прилади, то найбільш “ненажерливими” виявляться електроплита, електрочайник, електрообігрівач, бойлер, пральна машина, праска, кондиціонер і пилосос. Всі ці прилади споживають багато електрики, але працюють далеко не весь день. Тому витрата електроенергії буде залежати від того, як часто ви готуєте, перете, прибираєте чи миєтеся.
– Цієї зими у нас, напевно, економили опалення – батареї були ледь теплими, – скаржиться киянин Андрій. – А у мене ще й кутова квартира. Доводилося дотаплівать електрообігрівачем. В середньому витрата електрики була на 150 кВт більше, ніж в інші місяці. Думаю, багато людей чекають весни, щоб не платити за опалення та електрику.
Так, обігрівач “їсть” багато електрики, але і користуємось ми ним не так часто – один або два місяці в році. При цьому, як показує практика, найбільші споживачі електрики в будь-якій квартирі – це освітлення і холодильник. Адже холодильник працює взимку і влітку 24 години в добу, так і лампочками ми користуємося щодня.