Загрузка...
Справу про державну зраду екс-президента Віктора Януковича сьогодні політизовано, в ній порушено всі процедури, що веде до виправдання обвинувачуваного в міжнародних судових інстанціях. Таку думку висловила голова фракції “Батьківщина” в парламенті Юлія Тимошенко.
передає  30seconds.com.ua
“Те, як сьогодні працює українська влада, вона, по суті, будує шлях для виправдання Януковича. Там немає нічого, що відбувається правильно. По-перше, політизували цю справу і генпрокурор робить заяви про винуватість Януковича, про винуватість його оточення. Це перша підстава, щоб визнати в Європейському суді цю справу політично мотивованою. Тому що вони не мають права давати оцінок, не мають права політизувати процес до винесення вироку. По-друге, порушені всі процедури, які сприймаються Європейським судом як правові фундаментальні, основоположні. Порушено все. Якщо Янукович буде позбавлений права на захист, вважайте, що це буде реабілітацією Януковича в європейських судових інстанціях”, – заявляє Тимошенко.
Політик додала, що як одна з постраждалих від правління Януковича бажає його реального засудження. “Те, що сьогодні зроблено, говорить про те, що Європейський суд має всі підстави практично визнати вирок незаконним”, – зазначила вона.
Нагадаємо, що Оболонський районний суд Києва 4 травня почав підготовче засідання у справі про держзраду Януковича. Захист просив суд відкласти підготовче засідання до рішення Апеляційного суду про зміну підсудності справи, однак клопотання було відхилено. Суд також дозволив організувати відеоконференцію для участі Януковича в засіданні у справі про держзраду. Наступне засідання відбудеться 18 травня.
Як відомо, 14 березня Військова прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно Януковича. За даними ГПУ, його підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (“Державна зрада”), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (“Пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України”) і ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (“Пособництво у веденні агресивної війни”) КК України.
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...