Перш ніж купити насіння пшениці за приємною ціною слід знати особливості зберігання культур

Перш ніж купити насіння пшениці за приємною ціною слід знати особливості зберігання культур

Процес зберігання зерна починається вже після його збирання на полі. До моменту вивантаження на току зерно зберігається у вантажному транспорті. Для надійного тривалого зберігання насіння в спеціально відведених сховищах важливо провести загальний цикл обробки урожаю: очищення, сушіння тощо. Важливо зберігати базові властивості зернових культур та ретельно спостерігати за рівнем його вологості, виглядом тощо. Перш ніж купити насіння пшениці чи інший подібний варіант, варто більше дізнатися про тонкощі зберігання культури.

Для гарного врожаю рекомендується берегти зерно в гарному стані та слідкувати за його зберіганням в належному стані. Неякісно очищене чи сушене насіння може дати в наступному сезоні недостатньо гарний урожай, тому цьому важливому аспекту слід приділяти якомога більшу увагу.

Термін зберігання ярий ячмінь може бути різним

Насіння добре зберігається при гарантії наявності певної вологості повітря та температури. Вологість повітря в приміщенні, де зберігається зерно, має складати не більше 60%. На зберігання зернових культур впливає не лише вологість повітря, але й ступінь пошкодження зерна. Часом трапляється, що зерно збирають у надмірно вологий період, що дає насінню критичний ступінь вологості. При надмірно високому рівні вологості насіння зростає ризик розвитку мікроорганізмів та хвороб.

Зернові культури потребують періодичного догляду та дотримання оптимальних показників. Показники температури після доставки зерна в сховище зберігання слід визначати кожного дня, через кілька місяців - не близько двох разів на тиждень, а узимку – одного разу на тиждень досить, в різних місцях на глибині 20-30 см, у середній частині і внизу біля підлоги. Вологість слід досліджувати щомісячно. Від якості дотримання простих правил зберігання зерна напряму залежить успіх урожаю в наступному сезоні.

Базові аспекти зберігання зернових культур:

  • Для надто вологого зерна рекомендується відводити відсік для зберігання поближче до сушарок.
  • Всі варіанти упаковки для зберігання насіння не повинні мати дефектів.
  • Різного роду грибків чи шкідників у місці для зберігання не повинно бути.
  • Підлога та стіни будь-якого приміщення для зберігання зерна мають обов’язково бути максимально цілими.
  • Будь-яке насіння у сховищі повинно бути відсортованим за культурою та репродукцією.
  • Всі різні сорти зберігаються окремо.
  • Варто зважити та присвоїти ярлик на кожну партію зерна, яка відправляється на зберігання.

У будь-якому зерносховищі повинне бути не просто все потрібне обладнання для дослідження оптимальних параметрів зберігання зерна, але й засоби протипожежної безпеки. Ретельне очищення від сміття зерносховища дасть змогу гарантувати належні умови зберігання насіння. 

Можете ознайомитись на сайті: https://growex.market/products/ozima-pshenicya