thumbnail-20151103072723n

Stratfor: на борт російського A321 в Єгипті, найімовірніше, пронесли вибухівку

Американська приватна  розвідувальна компанія Stratfor оприлюднила аналітичну записку щодо можливих причин катастрофи російського авіалайнера компанії Кагалимавіа, в якій йдеться, що найімовірнішою її причиною став вибух на борту.

Про це йдеться у відкритому звіті розвідувальної компанії.

Аналітики нагадують, що літак розвалився на фрагменти ще у повітрі, а катастрофа сталася невдовзі після того, як досяг крейсерської висоти 9500 метрів

“Більшість нещасних випадків літаків, які включають руйнування конструкції, відбувається на тлі навантаження, яке супроводжує зліт та посадки; вкрай рідко літаки зазнають таких руйнувань на крейсерській висоті”, – зазначає Stratfor.

Аналітики називають малоймовірним те, що літак був збитий терористами на Сінайському півострові за допомогою ПЗРК – “рейс 9268 був поза діапазоном їх зброї”.

“Крім того, первинні дані з бортових самописців свідчать, що літак не був вражений зовнішнім об’єктом. Катастрофа також, ймовірно, не була викликано відмовою електрообладнання. Найбільш вірогідне пояснення – наявність вибухового пристрою на борту” – йдеться в аналітичній записці.

“Рейс 9268 вилетів з аеропорту Шарм-ель-Шейх, рівень безпеки якого, як відомо, є особливо низьким. Співробітники безпеки цього аеропорту часто пропонують пасажирам обійти контрольно-пропускні пункти огляду в обмін на хабар.

Деякі авіакомпанії, особливо європейські та ізраїльські перевізники, часто вимагають додаткових перевірок безпеки, але російські перевізники, як правило, не мають таких вимог

… Цей пристрій міг були пронесений на рейс або завантажений у вантажний відсік .” , – зазначає Stratfor.

Розвідувальна компанія повідомляє, що наразі немає чіткого розуміння мотивів тих, хто здійснив теракт, але нагадує, що “джихадісти вже давно ставили за мету напад на пасажирський літак з вибухівкою”.

При цьому в Stratfor наголошують, що одним лише посиленням заходів безпеки неможливо виключити наступні атаки.

“За достатньої наполегливості та з використанням інновацій зловмисник завжди матиме змогу пронести вибухівку на літак. Витрати на авіаційну безпеку  величезні, але вони ніколи не будуть в змозі повною мірою гарантувати безпеку пасажирів”, – йдеться у звіті.

Джерело: http://www.eurointegration.com.uaВподобай сторінку
та отримуй більше цікавих новин

ЗАКРИТИ