Загрузка...

Російський вчений Анатолій Брушко, доктор геолого-мінералогічних наук, котрий очолює кафедру геокриології МДУ все життя вивчає проблеми вічної мерзлоти.Повідомляє expres.ua

Одного разу він спробував “безсмертні бактерії” і від того часу його зовнішність майже не змінилася – передають Відомості. У 90-х він дуже захопився темою мікроорганізмів та бактерій.

Загрузка...

Він вивчив історію харчування, провів багато експедицій та протягом 5-ти років займався дослідженнями у мікробіологічній лабораторії Університету Хоккайдо.

Там він вивчав властивості бактерій, намагався розшифрувати їх ДНК. Одного разу він знайшов бактерію Bacillus F в стародавній вічній мерзлоті на Мамонтовій горі в Якутії.

Мікроорганізму було більше 3 мільйонів років, але він досі був живим. Після тривалих експериментів бактерія показала свою стресостійкість і стала сенсацією у науковому світі, адже вік усіх мікроорганізмів на планеті обмежений.

Перш ніж спробувати бацили на собі, вчений разом з колегами провів багато експериментів на мишах і мухах-дрозофілах. Вони продемонстрували збільшення тривалості життя та енергії.

Вчений вважає, що секрет довгожителів з Якутії полягає саме у цій бактерії. Адже вона потрапляє у місцеві річки з яких населення п’є воду.

Не зважаючи на важкі кліматичні умови та погану екологію місцеві жителі залишаються молодими і здоровими дуже довго. Всі оточуючі відмовляли Анатолія проводити такий серйозний експеримент на собі. Хоч ця спроба і дала позитивний результат, вчений нікому не радить повторювати його вчинок.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *