Неділя, 15 березня 2015
  • Facebook

ВГО Україна в НАТО Всеукраїнська громадська організація "Україна в НАТО" Міжнародний центр "Універсаріум" Міжнародний центр "Універсаріум"

Люди часто використовують різні варіанти підключення до інтернету, користуючись мобільним, домашньої і суспільної мережами. Однак безкоштовний Wi-Fi в громадських місцях не настільки безпечний, як здається на перший погляд.

Європол спільно з фінською компанією F-Secure і британським центром Cyber ​​Security Research Institute, які спеціалізуються на інтернет-безпеки, провести цікавий експеримент. На одній з центральних вулиць ділового району Лондона був встановлений хотспот з безкоштовним інтернетом, і за перші півгодини до нього долучилося понад 250 пристроїв. Швидше за все, власники більшості з них навіть не були в курсі: пристрої знаходили мережу і підключалися автоматично. 

ьогодні чи в кожному кафе у великих містах України надається послуга безкоштовного Wi-Fi. Зловмисник може легко створити фальшиву точку доступу з такою ж назвою і паролем, як і "офіційна" точка доступу закладу. 
Портативна точка Wi-Fi-доступу була зібрана з доступних компонентів, для її встановлення не вимагалося особливих технічних знань, а обійшлася вона в суму близько 200 євро. При цьому 33 користувача, не підозрюючи нічого лихого, обмінялися з нею інтернет-трафіком, висилали пошту, особисті дані і так далі. Щоб переконатися в повній безпечності користувачів, дослідники додали сторінку з умовами використання Wi-Fi. Не замислюючись, люди погоджувалися з умовами, серед яких були пункти "віддати свою першу дитину або найулюбленіше домашня тварина" в обмін на доступ до Wi-Fi. Експеримент продемонстрував неправдоподібну легкість, з якою шахраї можуть обдурити користувачів, просто встановивши хотспот з безкоштовним Wi-Fi, щоб шпигувати за їх діяльністю в інтернеті. 

Публічні точки доступу теж зламуються відносно легко. "Сьогодні чи в кожному кафе у великих містах України надається послуга безкоштовного Wi-Fi. Зловмисник може легко створити фальшиву точку доступу з такою ж назвою і паролем, як і" офіційна "точка доступу закладу. Такий метод називається Honeypot або Evil Twin. Клієнтські пристрої будуть підключатися до точки доступу з сильнішим сигналом, і в результаті весь трафік буде проходити через зловмисника, який зможе дізнатися про відвідувачів кафе багато цікавого ", - розповів" ДС "координатор громадського проекту" кібероборона "Олег Пилипенко.

Наскільки це небезпечно? Якщо ви просто займаєтеся серфінгом в інтернеті, дивіться новини, відео, прокладаєте маршрут через Google Maps або Яндекс - очевидно, що це не несе особливих ризиків. Навряд чи для вас буде особлива загроза в тому, що хтось за сусіднім столом дізнається про те, на якому сайті ви читаєте новини. "Але якщо мова йде про відвідування, скажімо, корпоративної пошти або роботи з аккаунтом на сайті онлайн-банкінгу - я б рекомендував утриматися від виконання таких операцій в зонах публічних Wi-Fi", - говорить Олег Пилипенко. 

Зараз в усьому світі 70% власників планшетів і 53% власників мобільних телефонів використовують Wi-Fi. Наступного року кількість користувачів Wi-Fi, швидше за все, виросте до 5,8 мільйонів чоловік. Всі вони можуть стати жертвами хакерів. До речі, за кількістю відкритих точок доступу Україна далеко не на останньому місці в Європі - безкоштовний муніципальний Wi-Fi є практично в кожному обласному центрі. Крім того, в семи українських містах (Києві, Вінниці, Тернополі, Одесі, Львові, Запоріжжі та Дніпропетровську) курсує громадський транспорт, обладнаний Wi-Fi роутерами. Звичайно, ймовірність хакерської атаки досить мала, а Wi-Fi в громадських місцях - занадто зручна можливість, щоб від неї відмовитися. 

Як захиститися від зловмисників? "По-перше, при роботі з конфіденційною інформацією використовуйте тільки захищені сайти, у яких в префіксі адреси вказано https: // ... По-друге, періодично перевіряйте до якої WiFi-мережі ви зараз підключені і не переключився Чи ваш гаджет на мережу -двойнік. Для цього, до речі, можна відключити в пристрої опцію автоматичного підключення до будь-якої доступної мережі. і, по-третє, не забувайте про установку антивіруса та іншого захисного програмного забезпечення та своєчасне його оновлення ", - радить Олег Пилипенко. За словами експерта, якщо є можливість, то краще відкласти відвідування веб-сайтів з важливою інформацією - електронної пошти, сайтів онлайн-банкінгу, Webmoney та іншого - в публічних місцях. Особливо таких операцій потрібно уникати в мережах Wi-Fi без пароля або зі слабким шифруванням на базі WEP-алгоритму.

blog comments powered by DISQUS back to top

Останні новини

Thumbnail Колишній офіцер КДБ Юрій Швець на слуханнях у справі про вбивство Олександра Литвиненка у Лондоні повідомив, що про причетність Володимира Путіна до відмивання грошей колумбійського наркокартеля...

Популярне на сайті

12.03.15 19067 В ближайшие дни Медведева уберут, а Путина отправят на покой – Илларионов
В ближайшее время в правительстве РФ могут произойти кадровые изменения. Такое мнение в…
03.03.15 18941 Украина получила от Запада очень важное вооружение. Кремль взбешен
Иногда одна цифра заставляет задуматься больше, чем часы абстрактной говорильни. Более 17…