Відзначається, що машини-роботи разом з іншою російською військовою технікою візьмуть участь в урочистій ході по Червоній площі Москви.
«Буде близько 20 машин на колісному і гусеничному ходу зі стрілецьким і гарматним озброєнням. Назв сказати не можу, це секретні проекти», - заявив Хрипунов.
Як повідомляється, на даний момент вже ведуться військові випробування роботів-саперів і роботів-пожежних, а в недалекому майбутніх планується створення роботизованого катера.
Полковник Хрипунов, під час другої Всеросійської науково-практичної конференції «Академічні Жуковські читання», зачитав доповідь про пріоритетні напрями розвитку військової робототехніки. Під час свого виступу Хрипунов торкнувся кілька етично-правових питань, що стосуються застосування бойових роботів.
«Чи можуть роботи вбивати людей? З них потім не запитаєш... В існуючих актах немає відповіді на це питання», - зазначив військовий.
Також, не менш значущою проблемою, як виявилося, є відсутність російської елементної бази для створення систем управління бойовими роботами, адже на даний момент російські військові вже не можуть використовувати аналогічну систему зарубіжних колег. При цьому, на озброєння вже прийняті роботи-розвідники безпілотного, наземного і наводного типів і навіть почалося навчання операторів. Навчання управлінню машин майбутнього почалося ще в 2013 році у Воронезькій ВВА.
Крім цього, залишається невирішеним питання про взаємодію роботів в групі. Так, автори бойових машин мали намір створити систему розпізнавання, яка буде сигналізувати роботам про необхідність допомагати один одному: заряджати, прикривати, евакуювати пошкоджених роботів в безпечне місце і т. д. Практично, в даному випадку розробники мають намір наділити роботів майже людськими якостями розпізнавання потреби в допомозі.
Джжерело: СТИК