Неділя, 22 березня 2015
  • Facebook

ВГО Україна в НАТО Всеукраїнська громадська організація "Україна в НАТО" Міжнародний центр "Універсаріум" Міжнародний центр "Універсаріум"
36c54ecd28deb05fc6c31cb495915cba14169453211Російські військові готуються представити широкій публіці бойових роботів, які будуть брати участь у Параді Перемоги 9 травня 2015 року на честь 70-річчя Перемоги. Машини практично готові, але тепер розробників хвилюють питання етичного характеру. Про військові розробки повідомляє начальник ННДЦ робототехніки бойового застосування і інформації Міноборони полковник Сергій Хрипунов, новину передає Преса України.

Відзначається, що машини-роботи разом з іншою російською військовою технікою візьмуть участь в урочистій ході по Червоній площі Москви.

«Буде близько 20 машин на колісному і гусеничному ходу зі стрілецьким і гарматним озброєнням. Назв сказати не можу, це секретні проекти», - заявив Хрипунов.

Як повідомляється, на даний момент вже ведуться військові випробування роботів-саперів і роботів-пожежних, а в недалекому майбутніх планується створення роботизованого катера.

Полковник Хрипунов, під час другої Всеросійської науково-практичної конференції «Академічні Жуковські читання», зачитав доповідь про пріоритетні напрями розвитку військової робототехніки. Під час свого виступу Хрипунов торкнувся кілька етично-правових питань, що стосуються застосування бойових роботів.

«Чи можуть роботи вбивати людей? З них потім не запитаєш... В існуючих актах немає відповіді на це питання», - зазначив військовий.

Також, не менш значущою проблемою, як виявилося, є відсутність російської елементної бази для створення систем управління бойовими роботами, адже на даний момент російські військові вже не можуть використовувати аналогічну систему зарубіжних колег. При цьому, на озброєння вже прийняті роботи-розвідники безпілотного, наземного і наводного типів і навіть почалося навчання операторів. Навчання управлінню машин майбутнього почалося ще в 2013 році у Воронезькій ВВА.

Крім цього, залишається невирішеним питання про взаємодію роботів в групі. Так, автори бойових машин мали намір створити систему розпізнавання, яка буде сигналізувати роботам про необхідність допомагати один одному: заряджати, прикривати, евакуювати пошкоджених роботів в безпечне місце і т. д. Практично, в даному випадку розробники мають намір наділити роботів майже людськими якостями розпізнавання потреби в допомозі.

Джжерело: СТИК

blog comments powered by DISQUS back to top

Останні новини

Популярне на сайті

14.03.15 26863 Під час чергової заяви про Путіна у Пєскова відклеївся вус
У прес-секретаря президента Російської Федерації Дмитра Пєскова відклеїлась частина…
12.03.15 26252 В ближайшие дни Медведева уберут, а Путина отправят на покой – Илларионов
В ближайшее время в правительстве РФ могут произойти кадровые изменения. Такое мнение в…