Про це повідомляє "Эхо Москвы".
"Найближчим часом зміни в матеріалізації цієї ідеї відбудуться. Можу сказати, що треба очікувати. Я думаю, що ця ідея буде реалізована найближчим часом", - сказав він.
Раніше джерело у військово-промисловій галузі Росії повідомило, що така зброя може з'явитися в ракетних військах стратегічного призначення через чотири роки, але рішення про виробництво ще не ухвалене.
БЗРК ("потяг Апокаліпсису", як називають його на Заході) являє собою спеціальний залізничний потяг, у вагонах якого розміщуються ядерні ракети та системи управління.
Такі комплекси перебували на озброєнні в СРСР, а потім в Росії до 2005 року, коли вони були зняті з бойового чергування у зв'язку з підписанням договору СНО-2, нагадує "Укрінформ".
Вважалося, що завдяки постійній мобільності БЗРК менш уразливі до превентивного удару, а противнику важче простежити запуск стратегічної ракети.
Заяви російських воєначальників про можливе відродження в російській армії комплексів БЗРК звучать з 2009 року, зауважує "BBC-Росія".
У грудні 2013 року в пресі з'явилася інформація про відродження в Росії комплексів БЗРК на новій технологічній основі.
Новий комплекс, оснащений МБР з розділовою головною частиною, буде замаскований під стандартний вагон-рефрижератор, довжина якого 24 метри при довжині ракети 22,5 метра.
У липні Державний департамент США звинуватив режим Володимира Путіна в порушенні Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).
У щорічній доповіді Держдепартаменту, присвяченій ходу виконання договорів про роззброєння, стверджувалося, що Росія порушила зобов'язання "не мати, не виробляти і не випробовувати крилату ракету наземного базування дальністю від 500 км до 5,5 тисяч кілометрів".
Преса припустила, що претензії американців можуть бути пов'язані з новими ракетами, розробленими для "Іскандерів".
Джерело: http://newsru.ua