За словами дослідників, навіть нетривалий обмін ядерними ударами поставить під загрозу все життя на Землі. За оцінками, на землі 17 тисяч одиниць ядерної зброї, за допомогою якого можна кілька разів знищити людство.
Однак щоб зробити Землю безлюдною не знадобиться повномасштабна ядерна війна. Результати недавнього дослідження показали, що навіть порівняно невелика регіональна ядерна війна, як наприклад конфлікт між Індією і Пакистаном, може викликати глобальну екологічну катастрофу.
За словами провідного автора дослідження Майкла Міллса, вченого- фахівця в галузі наук про атмосферу з Національного центру атмосферних досліджень у Колорадо, «більшість людей здивувалися б, дізнавшись, що навіть дуже маленька регіональна ядерна війна на іншому боці планети здатна порушити глобальний клімат як мінімум на десятиліття, а також на десять років знищити озоновий шар».
Дослідники розробили комп’ютерну модель атмосфери Землі і провели імітаційне моделювання, щоб дізнатися що відбудеться у випадку ядерної війни, в ході якої буде задіяна лише частина світового арсеналу.
Побачене було подібно нічному кошмару:
1.Вогняними бурями в небо буде викинуто більше п’яти мільйонів тонн попелу.
2.Попіл поглинатиме сонячні промені, що призведе до смертельного похолодання на поверхні Землі.
3.Глобальні температури різко впадуть в середньому на три градуси за Фаренгейтом; в більшій частині Північної Америки зими стануть холодніше на чотири – десять градусів.
4.Землю накриють смертельні морози, які скоротять врожайні сезони приблизно на місяць, і це триватиме кілька років.
5.Кількість дощів та інших опадів скоротиться приблизно на десять відсотків, що призведе до засух по всьому світу і викличе лісові пожежі в районі Амазонки, які викинуть в атмосферу ще більше диму.
6.Попіл в небі нагріє стратосферу і прискорить хімічні реакції, які знищать озоновий шар.
7.Потужне ультрафіолетове випромінювання, яке досягне поверхні Землі, стане серйозною загрозою здоров’ю людини і зашкодить тендітнім екосистемам на суші і в морі.
За словами Міллса, «в цілому, ці наслідки згубно позначаться на виробництві їжі і на екосистемах».
Результати дослідження опубліковані в американському журналі Earth’s Future.