Неділя, 22 березня 2015
  • Facebook

ВГО Україна в НАТО Всеукраїнська громадська організація "Україна в НАТО" Міжнародний центр "Універсаріум" Міжнародний центр "Універсаріум"
Надаючи сепаратистам радянську зброю, Росія приховує свою участь у підтримці бойовиків.

bm 21 grad rosija 02

Автори звіту "АРЕСу" докладно аналізують понад 100 специфічних видів зброї, більше 60-ти видів боєприпасів та понад 70 моделей пересувних засобів боєприпасів, які використовуються збройними силами України, "зеленими чоловічками" у Криму та проросійськими сепаратистами на Сході України, повідомляє "Голос Америки".

Головний висновок звіту - більша частина зброї, боєприпасів та військових машин, якими користуються проросійські бойовики на сході України була вироблена на території колишнього СРСР та Росії.

"До написання звіту були залучені люди, які спеціалізуються на зброї, військовій техніці . Ми використовували двоступеневий процес перевірки інформації, яка знаходиться у відкритому доступі. Ми залучили деяких журналістів, які працюють на Східній Україні, співробітників гуманітарних організацій, тощо", - сказав Ніколас ДЖенсен-Джонс, співавтор звіту.

Експерт центру імені Вудро Вільсона Майкл Кофман називає звіт унікальним прикладом журналістського розслідування.

"Ця доповідь має дивовижну кількість місцевих першоджерел. Майже все, що згадується у дослідженні, було сфотографовано. Дослідження було проведене експертами у військовій галузі", - заявив Майкл Кофман.

Звіт констатує, що більша частина набоїв калібрів 5.45 та 7.62 були вироблені на території Росії, України та Киргизстану. У посольстві Киргизстану у США українській службі "Голосу Америки" заявили, що "на сьогодні Киргизстан не є виробником чи експортером будь-якої зброї та боєприпасів". Стрілецька зброя хоча й використовується обома сторонами конфлікту, однак проросійські сепаратисти та "зелені чоловічки" використовують зброю, яка не виробляється в Україні. Наприклад, кулемет "Печенєг", автомат "Вал" та спеціальна снайперська рушниця "Вінторєз". Посольство Росії у США не надало ніяких коментарів щодо цього.

Аналізуючи походження ПЗРК, спеціалісти дійшли висновку, що деякі моделі, які використовують сепаратисти, надійшла з військових складів російського міста Єйськ. Крім цього, бойовики мали у своєму розпорядженні захоплені українські ПЗРК та ПЗРК "Гром", ймовірно польського виробництва. Посольство Польщі заявило українській службі "Голосу Америки", що "не буде коментувати ймовірне застосування польського ПЗРК "Гром" проросійськими сепаратистами на Східній Україні".

blog comments powered by DISQUS back to top

Останні новини

Популярне на сайті

14.03.15 26853 Під час чергової заяви про Путіна у Пєскова відклеївся вус
У прес-секретаря президента Російської Федерації Дмитра Пєскова відклеїлась частина…
12.03.15 26240 В ближайшие дни Медведева уберут, а Путина отправят на покой – Илларионов
В ближайшее время в правительстве РФ могут произойти кадровые изменения. Такое мнение в…