Неділя, 22 березня 2015
  • Facebook

ВГО Україна в НАТО Всеукраїнська громадська організація "Україна в НАТО" Міжнародний центр "Універсаріум" Міжнародний центр "Універсаріум"

6c56040a085a0b96e189ef4d00301df51Вчені-фізики розробили унікальну машину, яка вловлює золотий пил, і з її допомогою втрати золотошукачів скоротяться вдвічі.

Про це заявив розробник машини Сергій Афанасенко.

«До 70% золотих запасів у земній корі представляють собою золотий пил розміром близько 50 мікрон: це так зване« косове золото », яке золотовидобувники не можуть вловити. Воно в буквальному сенсі «спливає» з рук: щорічно тільки з річки Амур в світовий океан потрапляє близько 8 тонн золота », - сказав учений.

Він пояснив, що розробка, по суті, являє центрифугу зі спеціальною рідиною з наночастинками.

Під впливом магнітного поля рідина збільшує щільність, в результаті чого мідь (або інші домішки) спливають на поверхню, а золото опускається вниз.

«Ми випробували дослідний зразок в найбільшій золотодобувної артілі Новосибірської області -« Суенга ». Попросили на переробку частину відходів від золотодобування. За 2 дні ми витягнули з них 1,5 кг чистого золота », - уточнив С. Афанасенко.

Він додав, що центрифуга може збирати не тільки золото, а й інші частинки. Так, при переробці відходів в артілі додатково було витягнуто 1,5 кг ртуті.
Джерело:http://pinu.com.ua/novyny/30-11-14/tehnologiyi-vcheni-navchilis-dobuvati-zoloto-iz-vidhodiv

blog comments powered by DISQUS back to top

Останні новини

Популярне на сайті

14.03.15 26869 Під час чергової заяви про Путіна у Пєскова відклеївся вус
У прес-секретаря президента Російської Федерації Дмитра Пєскова відклеїлась частина…
12.03.15 26258 В ближайшие дни Медведева уберут, а Путина отправят на покой – Илларионов
В ближайшее время в правительстве РФ могут произойти кадровые изменения. Такое мнение в…